Do Sakramentu Pokuty i Pojednania w naszej parafii można przystąpić podczas Mszy świętych w niedzielę (gdy obydwaj kapłani są obecni na parafii).

Poza tym do spowiedzi możemy przystąpić w dzień powszedni około pół godziny przed rozpoczęciem Eucharystii, szczególnie jest to możliwe w Pierwsze Piątki Miesiąca.

Poza tym dwa razy do roku w okresie Adwentu i Wielkiego Postu możemy przystąpić do Sakramentu Pokuty i Pojednania sprawowanego przez kapłanów z całego naszego dekanatu.

Zachęcamy, ażeby przed podejściem do kratek konfesjonału zadbać o należyte wykonanie pozostalych warunków dobrej spowiedzi, do których zaliczamy:

1. Rachunek Sumienia - najlepiej jeśli jest on wykonany dokładnie, na bazie odpowiednich wzorców dostosowanych do wieku i statusu osoby spowiadajacej się.

2. Żal za grzechy - jest ważnym warunkiem Sakramentu Pokuty, gdyż to w tym momencie powiniśmy  wyrazić żal za dokonanie wszystkich czynów, które obraziły naszego Pana - Jezusa Chrystusa, Jego Ojca, naszych braci i siostry oraz całą wspólnotę Kościoła.

3. Mocne postanowienie poprawy - każdy, kto przystępuje do Sakramentu Pokuty, powienien nieść w sobie myśl "więcej tego zła nie uczynię".

4. Szczera spowiedź  - dopiero w tym warunku powinniśmy uklęknąć u kratek konfesjonału i szczerze wyznać grzechy Bogu.

5. Zadośćuczynienie Panu Bogu i bliźniemu - gdy już się wyspowiadamy powinniśmy najbardziej jak to tylko mozliwe spróbować naprawić skutki naszego grzechu, czy to przez modlitwę czy też działanie dla dobra bliźnich.

Środa, XXXIII Tydzień zwykły Rok A, I Wspomnienie św